Online Bağış
0212 875 03 03
bilgi@tacev.org.tr

Duyurular / Etkinlikler

TACEV 15 TEMMUZ ÇAĞRISI VE BASIN DUYURUSU

VATANIMIZI BASKIN ŞEKLİNDE İSTİLA VE MİLLETİMİZİ ESİR ETMEK; DEMOKRASİMİZİ, HÜRRİYETİMİZİ, İSTİKLALİMİZİ VE İSTİKBALİMİZİ YOK ETMEK, EZANLARIMIZI SUSTURMAK, BAYRAĞIMIZI İNDİRMEK, MECLİSİMİZİ İMHA ETMEK İÇİN HAREKETE GEÇEN KÜRESEL SÖMÜRGECİ GÜÇLERE VE ONLARIN UŞAKLARI TERÖRİSTLERE KARŞI; TOPYEKÜN AZİZ MİLLETİMİZİN; ŞEHİTLER VE GAZİLER VEREREK, GECE YARISI KAZANDIĞI EŞSİZ; DEMOKRASİ VE İSTİKLAL MEYDAN MUHAREBESİNİN YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE TACEV’İN TÜM FERTLER, AİLELER VE MÜESSESELERİMİZ İÇİN HAZIRLADIĞI ÇAĞRI VE BASIN DUYURUSU AŞAĞIDADIR:

 

1 – 15 Temmuz’u, derin manası ve tüm canlılığı ile yaşamak, yaşatmak ve ilan etmek için; evlerimizin, balkonlarımızın, pencerelerimizin, sokaklarımızın, caddelerimizin, binalarımızın; hem kendi imkanlarımızla hem de çeşitli kuruluşlarımızdan temin edeceğimiz Türk bayrakları ile donatılması.

2 – Bireysel ve kurumsal sosyal medya hesapları ve internet sitelerinden,  hayat-memat, esaret veya istiklal mücadelesi olan 15 Temmuz’u anlatan, yazılar, resimler, bültenler ve hatıraların yayınlanması.

3 – Münferiden veya umumi olarak şehit kabirlerine ziyaretler yapmak, Kur’an-ı kerim okumak, ruhlarına hatimler okunması ve dualarla bağışlanması. 

4 – Mümkünse; bütün fertlerin, ailelerin, kuruluşların; Milli Birlik Yürüyüşleri’ne ve Demokrasi Nöbetlerine, arabaları ile Allah rızası için katılması. Böylece milletimize karşı gece yarısı baskın şeklinde işlenen eşsiz hıyanet ve cinayet taarruzunun ve milletimizin kazandığı büyük zaferin tüm insanlığa teşhir ve ilan edilip, duyurulması.  

 

                                                                         FAHRETTİN TACAR EĞİTİM VAKFI

Videolar

Fahrettin Tacar Eğitim Vakfı 2020